Book Catamaran

Marmaris’te Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Aerial view of Marmaris at sunset, Turkey. View of the fortress and ships

Muğla’nın cennet köşelerinden biri olan Marmaris, her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Marmaris, Akdeniz ve Ege’de yer alan diğer ilçeler gibi yılın uzunca bir döneminde güneşli günler geçiriyor. Bu yüzden Marmaris’te tatiller bitmek bilmiyor! Marmaris gezilecek yerler hakkında merak ettiklerinizi sizler için derledik…

Keçi Adası Feneri
Dalış turizmi açısından ülkemizin önemli ilçelerinden biri de Marmaris. Çok fazla dalış noktası bulunan bu ilçe, özellikle Keçi Adası Feneri ile isminden söz ettiriyor. Marmaris Limanı’na ulaştıktan sonra günübirlik turlar ile Keçi Adası Feneri’nde dalış keyfi yaşayabilirsiniz. Şanslı gününüzdeyseniz, birçok balık türünü de keşfedebilirsiniz. Karavide, ahtapot ve müren gibi balıklar Keçi Adası Feneri’nde bolca mevcut!

Fosforlu Mağara
Marmaris gezilecek yerler söz konusu olduğundan Fosforlu Mağara’dan da mutlaka söz etmeliyiz. Muğla kentinin kıyı şeridi bir hayli uzundur. Sayısız koyları olan Marmaris, özellikle yat tutkunları için biçilmiş kaftan. Bütün su sporlarına müsait olan bu ilçe, günübirlik tekne turlarıyla birçok doğa harikasını keşfetmenize izin veriyor. Fosforlu Mağara ise yat turu yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi oluyor. Buraya sadece deniz yolu ile ulaşım sağlanabiliyor. Doğal mağara, tıpkı bir akvaryum gibi görüntü vadediyor ve tertemiz sularda yüzme imkanı tanıyor. Bununla birlikte, küçük boyutlu teknelerin mağara içine girmesi de mümkün.

Turgut Köyü
Marmaris gezilecek yerler listenize Turgut Köyü’nü de eklemelisiniz. Bu ilçede bulunan pek çok Yörük yerleşim yerinden biri de Turgut Köyü. Siz de bu özel köyü ziyaret ederek Yörük kültürüne yakından tanıklık edebilir ve yöresel tatları keşfedebilirsiniz.

Marmaris Milli Parkı
Doğa tutkunlarının en sevdiği yerlerden Marmaris Milli Parkı, tatilinizi daha da anlamlı hale getirebilir. 1996 senesinde kurulan bu doğal yaşam alanı, çok çeşitli bitkilere ve hayvan türlerine ev sahipliği yapıyor. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında açan çiçekler ile harika bir peyzaja sahip olan bu milli parkı gezi listenize eklemelisiniz…

Günnücek Orman Kampı
Doğanın keyfini sürmek ve bol oksijenli bir ortamda kamp yapmak isterseniz, Marmaris’teki en iyi seçeneklerden biri de Günnücek Orman Kampı. Marmaris’in merkezine yaklaşık bir kilometre uzaklıkla bulunan kamp yeri, 3 bin kişilik kapasiteye sahip. Sığla ve defne ağaçlarının bol miktarda olduğu Günnücek Orman Kampı, olağanüstü bir tatil deneyimi vadediyor.

Marmaris Kalesi
Marmaris gezilecek yerler arasında bulunan Marmaris Kalesi, uzunca bir geçmişe sahip. Tatilinize tarihi ve kültürel ayrıntılar eklemek, ufkunuzu genişletmek için bu yapıyı görmeden dönmemelisiniz.

Cennet Adası
Bir yarımada olan Cennet Adası, Marmaris’e gelenlerin en sık uğradığı alanlardan biri. Üstelik, Cennet ismini alması da boşuna değil! Adeta bir görsel şölen sunan bu ada, deniz ve doğanın tadını çıkarmanız için büyük bir fırsat sunuyor.

Amos Antik Kenti
Kültür turlarından hoşlanan gezginler için Amos Antik Kenti iyi bir tercih olacaktır. İlçe merkezine 25 km uzaklıkla yer alan bu antik kent, ayakta kalmayı başarmış anfitiyatrosu ile görenleri büyülemeyi başarıyor.

Kaynak: haberturizm.com

Sosyal Medyada Paylaşın!

En Son Yazılar

Bizimle İletişime Geçin!

Tüm beklentilerinizi karşılayacak şekilde tasarlanmış, yüksek standartlara sahip modern katamaranlarımızla mavi hayallerinizi keşfedin.